کد خبر : 6618
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸

واکنش فرماندار اسبق گچساران به تفرقه افکنی های ها

بنام خدا الإمام عليّ عليه السلام : إنَّما أنتُم إخوانٌ عَلى دينِ اللّه ِ ، ما فَرَّقَ بَينَكُم إلاّ خُبثُ السَّرائِرِ وسوءُ الضَّمائِرِ ، فَلا تَوازَرونَ ، ولا تَناصَحونَ . امام على عليه السلام : شما در حقيقت ، برادران دينى يكديگريد و جز سرشت هاى پليد و نهادهاى بد ، ميان شما جدايى نيفكنده است .

پایگاه خبری تحلیلی پیشرفت استان؛

بنام خدا
الإمام عليّ عليه السلام : إنَّما أنتُم إخوانٌ عَلى دينِ اللّه ِ ، ما فَرَّقَ بَينَكُم إلاّ خُبثُ السَّرائِرِ وسوءُ الضَّمائِرِ ، فَلا تَوازَرونَ ، ولا تَناصَحونَ .
امام على عليه السلام : شما در حقيقت ، برادران دينى يكديگريد و جز سرشت هاى پليد و نهادهاى بد ، ميان شما جدايى نيفكنده است . در نتيجه ، نه يكديگر را يارى مى كنيد ، و نه خيرخواه يكديگريد .
در این فریاد رسای امیر مومنان کمی تدبر کنید . و توجه کنید که امام امت (ره) وحدت را رمز پیروزی ملت ایران در انقلاب اسلامی معرفی میکنند و معتقدند که “وحدت” از جنودالله و “تفرقه” از جنود شیطان است . نگاه توحید محور بر صراط وحدت است و هر کس در میان نیروهای انقلاب تفرقه ایجاد کند از جنود شیطان است. امروز تمام قوای شیطانی در شرایط جنگ احزاب تبلیغاتی برای متوقف کردن حرکت نیروهای انقلاب بسیج شده اند .و قدرت یابی جریان غیر انقلابی لیبرال و توفیق انها در پروژه نفوذ و منزوی کردن نیروهای انقلاب پیامد نکبتبار و شوم تفرقه بوده و هست . امروز در فضای مجازی عده ای از جنود شیطان با انتشار مطالب تفرقه افکنانه سعی میکنند به تعدد دسته جات و گروه ها بپردازند و با حمایت و مخالفت دروغین خود بین این انشقاقی که ایجاد کرده اند نقش بازی میکنند.‌امام علی ع در خطبه ۲۳۱ ، مهمترین علل پیروزی و عزت مردم را متوجه زمانی میداند که آنها باهم متحد و متفق بودند ،و وقتی متفرق شدند خداوند لباس کرامتش را از پیکرشان بیرون آورد و فراوانی نعمت را از انها سلب کرد .
چقدر تاریخ برای ما گواه آورده از سرنوشت گذشتگان و عواقب تفرقه بین برادران دینی . و چقدر ما خود به چشم دیده و درس نگرفتیم . حال هم جنود شیطان با تمام‌حیل به میدان تفرقه امده اند و از هر نکته ای و سخنی برای ایجاد جو روانی مسموم استفاده میکنند. از جناح چپ به راست و از راست به چپ تیراندازی میکنند. عقده های دیرینه خود را بر سر ما اوار میکنند .تا بتوانند . بین ما شکاف ایجاد کنند . هر وحدتی را مخوف میدانند . آری وحدت برای کسانیکه از سرمایه تفرقه مایه گرفته اند مخوف است. فضای مجازی بی بندوباری که هر کس هر چه میخواهد میگوید بهترین فضا برای امیال شیطانی دشمنان انقلاب اسلامی است. در بسیاری از این گروه ها. نه سخنی از ارزشهای اسلامی می بینید و نه توصیه ای از رهبر معظم انقلاب . نه از اصول و نه از فروع اسلام.. در این فضا هر چه سبک سر باشی . ارزشمندتری . و هر چه بیشتر دروغ بگویی و تهمت بزنی مهمتر هستی و مورد تعریف و تمجید قرار میگیری .. چنین فضایی که هیچکدام از معیارها و ملاکها ی اسلام ‌نه رعایت میشود و نه ارزشمند است .همان همزات شیاطین است. وقتی امام امت (ره،) میفرماید پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد .مقدمه پشتیبانی وحدت است. نمیشود متفرق بود و پشتیبان بود. امروز بجای اینکه عاملین وحدت در جبهه نیروهای انقلاب مورد تشویق و تقدیر همگان قرار گیرند .می بینید که اصحاب تفرقه انها را مورد حمله قرار میدهند. بگونه ای که فکر میکنی وحدت یک‌امر خطا و ناروایی است. به فرموده رهبر عظیم الشان انقلاب ؛ نکته اساسي اينکه، روحيه انقلابي وقتي مؤثر خواهد بود که اردوگاه انقلابيون از تشتت و اختلافات از درون رنج نبرده و همدلي و همزباني و وحدت بر آن حاکم باشد.
(سیداکبرعلیزاده)

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.