کد خبر : 5623
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۴۱

تذکر استاندار به مدیران و عوامل برگزار کننده عروسی و عزا

  استاندار در این نشست با تبریک هفته بسیج گفت: این جلسه با طرح سراسری کشوری برای مبارزه با کرونا است که از فردا به مدت ۲ هفته اجرا می شود. حسین کلانتری با بیان اینکه سرعت ابتلا به کرونا افزایشی است، گفت: در ماه ها گذشته تا امروز امار مبتلایان دو برابر شده است

پایگاه خبری تحلیلی پیشرفت استان؛

 
تذکر استاندار به مدیران و عوامل برگزار کننده عروسی و عزا

استاندار در این نشست با تبریک هفته بسیج گفت: این جلسه با طرح سراسری کشوری برای مبارزه با کرونا است که از فردا به مدت ۲ هفته اجرا می شود.

حسین کلانتری با بیان اینکه سرعت ابتلا به کرونا افزایشی است، گفت: در ماه ها گذشته تا امروز امار مبتلایان دو برابر شده است و به هر اندازه تعدادبیشتر  شود نیاز به بیمارستان ها جایگزین وجود دارد زیرا نمی خواهیم بیماران جدید در بیرون از بیمارستان ها بستری شوند.
وی افزود: دستگاه ها و امکاناتی در شهرستان ها وجود دارد اگر آن شهرستان به آن امکانات نیاز دارد مورد استفاده قرار گیرد اما اگر نیاز ندارد باید در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد.
استاندار گفت:مدیران  باید در اسرع وقت نسبت به تامین دستگاه های مورد نیاز خود  بر اساس موجودی انبار به دانشگاه علوم پزشکی کمک کنند.
کلانتری افزود: داروهای کرونا در کل کشور زیر پوشش بیمه قرار گرفت، و به هر شکل ممکن باید دستگاه pcr در استان راه اندازی شود.
وی افزود: درصددیم بیماری یابی و شناسایی بیماران مبتلا را از طریق تست گیری  افزایش دهیم هرچند در شرایط حاضر تست های کرونا در استان بالاتر از میانگین کشوری است.
کلانتری با بیان اینکه افراد و گروه های پرخطر وجود دارند اما مبتلا نیستند گفت: قرنطینه معکوس برای افراد پرخطر قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه برای اجرایی کردن طرح شهید سپهبد سلیمانی از فردا شروع می شود، گفت: لیست مشاغل پرخطر را در رسانه ها منتشر کنید و در شهرهای قرمز به جزء مشاغل گروه یک مابقی گروه ها تعطیل است مگر وضعیت از  قرمز به زرد تبدیل شود.
کلانتری گفت: اگر مدیری در استان متناسب با طرح جدید عمل نکند تذکر کتبی و انفصال از خدمت در انتظار اوست.
کلانتری افزود: در منطقه زرد گروه ۱ و ۲ و ۳ فعالیت آنها آزاد است ورود خروج در مناطق زرد آزاد است و دو سوم کارمندان حضور دارند در وضعیت قرمز به جز گروه شغلی ۱ مابقی گروه ها تعطیل هستند.
وی افزو: در وضعیت قرمز ورود پلاک های بومی و خروج آنها ممنوع است فعالیت دستگاه ها ۵۰ درصد است و گروه شغلی ۱ فقط فعالیت دارد، اما دستگاه های خدمات رسان همه آنها فعالیت دارند.
استاندار با اشاره به اینکه هر شخص و عزیزی از دنیا رفت، هم وطن ماست، گفت: شرایط بحرانی کرونا اجازه تجمعات را نمی دهد مگر با ۱۵ الی ۲۰ نفر در غیر اینصورت برخورد خواهد شد.
کلانتری بیان کرد: کلیپ هایی از تشییع جنازه در سطح کشور منتشر شد که وسیله بی آبرویی برای استان بود.
وی افزود: در دوهفته پیشرو نذر داشته باشید که فقط به فکر سلامت مردم باشید تمام کسانی که اجرای مداحی و شادی در مراسمات دارند اعلام کردیم دستگیر شوند.
استاندار گفت: فردی که در فضای مجازی علاوه بر کارت دعوت،  در فضای مجازی مردم را به مراسم شادی دعوت می کند باید خجالت بکشد، هر اداره ای درخصوص رعایت پروتکل ها کوتاهی کند انفصال خدمت خواهد داشت.
کلانتری با بیان اینکه محدودیت ها از سرناچاری است تا پروتکل ها رعایت شود گفت: تجمعات و جلسات بی مورد اداری تعطیل شوند، خبرنگاران جلسات بی مورد را منعکس کنند تا  با آنها برخورد شود.
در اجرای طرح پیش رو با هیچ کس تعارف نداریم و هر مسولی که تعلل کند با آنها برخورد خواهد شد.
معاون هماهنگ کننده سپاه فتح در ادامه با بیان اینکه  طرح مشترک وزارت بهداشت و بسیج مستضعفین برای مبارزه با کرونا از روز شنبه شروع می شود، گفت: طرح مشترک با نام شهید سلیمانی و با محوریت محله ها که به منزل و خانه های افراد مراجعه کرده و برمبنای حمایت، مراقبت و نظارت بر افراد بیمار و مبتلا دنبال می شود.
برومند زاده در ادامه تاکید کرد: در اجرای برنامه ها باید بومی سازی صورت گیرد و از ظرفیت مراکز درمان، پایگاه ها استفاده کرد و از شتاب زدگی پرهیز کرد.
وی افزود: در شرایط حاضر بسیج جامعه پزشکی شروع به کار کرده و از روزهای آینده با جلساتی با ریاست دانشگاه و طرح های اتخاذ شده برنامه ها و طرح ها را از همین هفته شروع خواهیم کرد.
فرماندهی انتظامی استان گفت: نیروی انتظامی در درون شهرها  بر صنوف و ایجاد محدودیت ها را در برنامه دارد.
سرهنگ کیقباد مصطفایی تاکید کرد: کنترل تردد و محدودیت ها در راستای پیشگیری از شیوع کرونا صادر شده است و  از روز شنبه ۱ آذر محدودیت هایی برای تمامی افراد جامعه ایجاد می شود در همین رابطه استقرار راهور ها  در وضعیت قرمز و نارنجی شهرستان ها را خواهیم داشت.
وی افزود: برای کاهش تنش ها باید ابتدا اطلاع رسانی صورت گیرد و در مراحل بعدی ایجاد موانع در شهرها از طریق نیوجرسی صورت گیرد.
 مصطفایی بیان کرد: برای افرادی که توجه به محدودیت ندارند در شهرهای قرمز جریمه ۱ میلیون تومانیبرای خودروها با پلاک غیر بومی لحاظ خواهد شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه انتظار داریم فرمانداران  استقرار کانکس را برای کارکنان مد نظر قرار دهند، گفت: تجهیز شهرها به وسایل هشداردهنده می تواند به کاهش تصادفات و آسیب ها در برنامه قرار داده شود.
وی با بیان اینکه در شهرهای فاقد کمربندی باید مسیرهای برای تردد مشخص شود، گفت: در شهرهای با وضعیت قرمز و فاقد کمربندی چون تردد ممنوع است باید مسیرهای جایگزین مشخص شود
فرماندهی انتظامی استان در ادامه افزود: خودروهای بومی که ساکن شهرستان هستند باید به اتخاذ ساز و کاری شناسایی شده تا دچار مشکل نشوند، از طرفی استقرار یدک کش ها برای خودروهای بی توجه جهت انتقال به پارکینگ مورد نظر قرار گیرد.
مصطفایی با بیان اینکه  طرح در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی از ساعت ۷ صبح اجرا خواهد شد، گفت: کارت تردد برای قشر درمان جهت تردد مشکلی ندار  و این محدودیت ها برای خودروهای اورژانس نیز وجود ندارد.
مدیر کل جمعیت  هلال احمر استان گفت: طرح نذر سلامت، طرح گشت سلامت، طرح ناظران سلامت با مشارکت وزارت بهداشت و رئیس جمعیت هلال احمر کشور از طریق آموزش به نیروها جهت  بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط هلال احمر دنبال می شود.
جهانبین افزود: قرنطینه خارج از منزل زیر ساخت لازم دارد و نیاز به دارو، تغذیه و مواد ضدعفونی است که هلال احمر ندارد مگر اینکه دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص ورود کند.
نستهن مقدم گفت: مدیریت آموزش و پژوهش شهرداری آمادگی دارد در فضای ستادی انتقال دستورالعمل های بهداشتی را از طریق بیلبوردهای شهری در دستور کار قرار دهد.
شهردار یاسوج بیان کرد: آمادگی داریم دو دوربین جهت ثبت تخلفات جهت در اختیار  پلیس راهروها قرار دهیم.
مقدم افزود: بیشترین ابتلا به کرونا در سطح خانواده ها است، و با وجودی که همکاران  در ارامستان ها در خصوص مراسمات عزا فعالیت د دارند اما با ادامه مراسمات عزاء در سطح منازل ابتلا به کرونا افزایش پیدا می کند که در این مورد خواستار نظارت و ورود مسئولان هستیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.