کد خبر : 391
تاریخ انتشار : پنج شنبه 1 آذر 1397 - 2:58

اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان استان در هاله ای از ابهام

اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان استان در هاله ای از ابهام

.

پایگاه خبری تحلیلی پیشرفت استان؛

هر چند که فرصت اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان به پایان رسیده است و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد را فارغ از داشتن نیرو و مدیر بازنشسته اعلام کرد اما اجرای این قانون در استان همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

 ۶۴ روز پیش در ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ بود که حسن روحانی رییس جمهور قانون منع بکارگیری بازنشستگان را که از تایید شورای نگهبان برگشته بود به صورت رسمی ابلاغ نمود و دستگاههای اجرایی و دولتی را ملزم به رعایت و اجرای این قانون نمود.
از همان روزها بود که زمزمه هایی مبنی بر خداحافظی اجباری بازنشستگان با صندلی های مدیریتی در ادارت و نهادهای دولتی شروع گردید و جوانترها به امید رسیدن به پست های مدیریتی برای خود و توسعه کشور برنامه ریزی نمودند.
بنا به گفته مدیر کل بازرسی و ارزیابی عملکرد استاندری کهیگلویه و بویر احمد ، این دستور رئیس جمهور به همه دستگاههای دولتی و اداری استان ابلاغ گردید تا در فرصت ۶۰ روزه قانونی نسبت به اجرای آن اهتمام جدی داشته باشند و مدیران و دستگاهها را ملزم به رعایت و اجرای این قانون نمود . در هفته های گذشته بود که دانشگاه علوم پزشکی استان در اجرای این امر پیشقدم گردید و لیست بازنشستگان خود را اعلام نمود تا اولین دستگاهی باشد که خود را به اجرای این قانون ملزم می داند. اورنگ ایلامی ریئس دانشگاه علوم پزشکی استان در هشتم آبان ماه سال جاری در پاسخ به نامه سازمان بازرسی استان، لیست کارکنان بیشتر از ۳۰ سال سنوات خدمت را که به استناد قانون جامع ایثارگران، مواد مرتبط در مبحث ایثارگران در برنامه ششم توسعه و مصوبات هیات امناء( در خصوص اعضای هیات علمی ) تا کنون بازگشت به کار و تداوم خدمت داشته اند را ارسال نمود و بنظر می رسد که دانشگاه علوم پزشکی استان منتظر اظهار نظر سازمان بازرسی استان در این زمینه مانده باشد.
اما در حالی که نام معاون بهداشتی دانشگاه در این این لیست قرار داشت و احتمالا باید با این عنوان خداحافظی نماید اورنگ ایلامی در یک اقدام سریع و شاید هم از پیش برنامه ریزی شده سرپرست معاونت توسعه و پشتیبانی خود را عزل می نماید .
هر چند که تغییر در مدیریت های تابع نظر ریاست دانشگاه خواهد بود و این حق را به صورت قانونی دارد که معاونین خود را تغییر دهد اما از یک سو در شرایطی که موضوع الزام اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان به صورت جدی مطرح بود و فرصت قانونی آن نیز به لحظه های آخر خود نزدیک می شد و احتمال تغییر در معاونت بهداشتی دانشگاه وجود دارد و از سوی دیگر اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در حوزه معاونت توسعه و پشتیبانی دانشگاه باید اجرایی شود این ابهام را ایجاد نموده است که شاید تغییر در مدیریت توسعه و پشتیبانی دانشگاه بی ارتباط با این موضوع نبوده باشد و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان با این تغییر در نظر داشته تا نگاهها را از موضوع جدی الزام به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان تغییر داده و به موضوع تغییر در معاونت توسعه و پشتیبانی دانشگاه معطوف نماید. هر چند که این موضوع یک احتمال بیش نیست اما سازمان های بازرسی و نظارتی از یک سو و افکار عمومی از سوی دیگر منتظرند تا دانشگاه علوم پزشکی استان هر چه سریعتر نسبت به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان اقدام نموده و همانگونه که در انتشار لیست بازنشستگان خود پیشقدم بوده است در اجرای این قانون نیز گوی سبقت را از دیگران برباید تا به این بخش از شایعات و احتمالات پاسخ عملی و منطقی داده باشد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.